День українського політв'язня

День українського політв'язня

   Щороку в Україні відзначають День українського політв'язня. Сьогодні ми вшановуємо тих, кому громадянські переконання і цінності стали дорожчими за фізичну свободу.

   Традиція відзначення цього дня була запроваджена 1975 року з пропозиції В'ячеслава Чорновола, який закликав протистояти репресіям і жорстокості радянського режиму.
   Дата вибрана невипадково. 12-14 січня 1972 року радянська влада провела найбільшу репресивну акцію проти українських десидентів. Масові арешти були помстою за їхню боротьбу за незалежність України. Тоді були заарештовані відомі представники національно-демократичного руху : І. Світличний, Є. Сверстюк,
В. Стус, Л. Плющ, З. Антонюк, І.Дзюба, В. Чорновіл та інші. У радянських таборах їх утримували в нелюдських умовах. Багато з них не повернулися додому.
   Сьогодні російська влада повністю наслідує радянські методи боротьби з інакодумцями.
   Зараз близько 300 політв'язнів перебувають у російських тюрмах. Крім того, внаслідок російської збройної агресії у незаконному ув'язненні утримуються тисячі громадян України. Як і політв'язні, вони утримуються в жахливих умовах, піддаються катуванням і різним формам насильства.
   Об'єднання родичів політв'язнів Кремля працює над тим, щоб кожен з них повернувся додому.

SDVK 17