20 березня – Всесвітній день Землі!

20 березня – Всесвітній день Землі!

   20 березня – Всесвітній день Землі!

ТОП-10 цікавих фактів про Землю:

1. Земля з'явилась понад 4,5 млрд років тому.

До того, як на планеті з'явилися перші прояви життя, від її народження пройшло ще декілька тисяч мільйонів років. Люди з'явилися близько 4 млн. років тому. За геологічними мірками, це зовсім нещодавно.

2. 70% поверхні планети займає вода.

Земля має ще й іншу назву – Блакитна планета. Інші 30% площі є континентальною корою. Її товщина від 35 до 45 км. Крім цього, вона простягається 75 км під гірськими масивами.

3. Доба має менше 24 год.

За точними підрахунками, повний оберт навколо осі наша планета здійснює за 23 год. і 56 хв. Така ж ситуація і з тривалістю року. Оберт навколо Сонця триває понад 365 днів і 6 год. Через це кожні 4 роки у лютому – додається ще один – 29 день. Такий рік має назву високосний.

4. Земля не кругла.

Постійні оберти планети вплинули на її форму. Так, Земля сплюснута на полюсах, а на екваторі – більша на 21 км. Таким чином, із урахуванням форми Землі найбільшою гірською вершиною у світі вважають не Еверест, а неактивний вулкан Чимборасо в Еквадорі.

5. Сонячне світло доходить до Землі за 8,3 хв.

Відстань від Землі до Сонця становить понад 149,6 млн км. У випадку, якщо б Сонце раптово згасло, то на Землі б це помітили лише через понад 8 хв.

6. Основна частка Землі – залізо, кисень, кремній і магній.

Якщо розкласти планету на її складові, вона матиме: заліза – 32,1%, кисню – 30,1%, кремнію – 15,1% і магнію – 13,9%. Проте 88% заліза знаходиться в земному ядрі. На поверхні земної кори найбільше кисню – 47%.

7. У добовій історії Землі люди з'являться близько опівночі.

Якщо історію Землі стиснути до 24 год., тоді життя на ній з'явилося б о четвертій ранку, а наземні рослини – о 22:24. Унаслідок катастрофи о 23:41 вимерли б динозаври. Історія людства розпочалася б тільки о 23:58:43.

8. Земля має найкраще розташування у космосі.

Із астрономічної точки зору, наша планета займає найбільш вдале місце для зародження і підтримання життя. Так, орбіта навколо Сонця знаходиться у межах зони з температурою, яка підтримує існування води в рідкому стані. Вчені вважають цей фактор вирішальним в існуванні форм життя.

9. Земна кора не є повністю твердою.

Наша поверхня складається з літосферних плит. Вони знаходяться в постійному русі. Результатом цього є землетруси, виверження вулканів, океанські западини. Крім цього, це рятує Землю від парникового ефекту. Якщо б померлі організми не поглиналися нею, тоді вміст вуглекислого газу, який вони виділяють після смерті, досягнув би свого максимуму. Тоді Земля б нагрілася до критичної точки і жити на ній стало б неможливо.

10. До протилежного кінця Землі можна потрапити за 42 хв.

Таке можливо, якщо просвердлити тунель крізь Землю. Якщо людина після цього стрибне в нього, їй знадобиться близько 42 хв., щоб дістатись до протилежної сторони.

TRVK 18

TRVK 19

TRVK 20

TRVK 21

TRVK 22